Haber

Uyafa Palandöken kupası futbol turnuvası 2024’e ertelendi

gençlik ve SporBakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi’nin uluslararası projelerinden biri olan ve 24 ülkenin katılımıyla Mayıs ayında Erzurum’da düzenlenmesi planlanan UYAFA Palandöken Cup Futbol Turnuvası’nın bir yıl ertelendiğini açıkladı. Ülkemizde meydana gelen depremler nedeniyle

25-31 Mayıs 2023 tarihlerinde Erzurum’da 24 ülkeden grupların katılımıyla düzenlenmesi planlanan UYAFA Uluslararası Palandöken Kupası Futbol Turnuvası, ülkemizdeki sarsıntılar nedeniyle bir yıl ertelendi.

UYAFA Uluslararası Palandöken Kupası Futbol Turnuvası 25-31 Mayıs 2024 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi Başkanı Özcan Şimşek’i ve Yönetim Kurulu’nu makamında kabul etti. Resepsiyonun ardından açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle Erzurum’da düzenlenmesi planlanan UYAFA Uluslararası Palandöken Kupası Futbol Turnuvası’nın ülkemizde meydana gelen depremler nedeniyle bir yıl ertelendiğini bildirdi.

Bakan Kasapoğlu, “UYAFA Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi’nin uluslararası projelerinden biri olan ve 25-31 Mayıs 2023 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan UYAFA Uluslararası Palandöken Kupası Futbol Turnuvası’na ev sahipliği yapacaktık. UYAFA Uluslararası Palandöken Kupası Futbol Turnuvası’nın güçlü ve keyifli bir formda düzenlenmesi adına önümüzdeki yıl düzenlenecektir.” söz konusu.

Bakanlık olarak UYAFA ile iş birliğinin hız kesmeden devam edeceğini ifade eden Bakan Kasapoğlu, “Ülkemizin gençlerini kültür, sanat, bilim ve teknolojide çok önemli bir şekilde takip ettiğimiz gibi, bundan sonra da yanlarında olacağız.” Spor bakanlığı olarak sizlere en keyifli şekilde destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Hagi ve Popescu, depremzedeler yararına oynanacak özel maçlarda oynayacak

Özcan Şimşek başkanlığındaki UYAFA yönetimi, UYAFA Uluslararası Palandöken Kupası Turnuvası’nın bir yıl ertelenmesinin ardından depremzedeler yararına planlanan özel maç sayısını artırma kararı aldı.

Özel maçlardan biri Türkiye’de, diğeri ise eski yıldız futbolcular Gheorghe Hagi ve Gheorghe Popescu’nun da aralarında bulunduğu Romanyalı eski futbolcuların oynayacağı Romanya’da oynanacak. Her iki maçın geliri de depremzedelere bağışlanacak.

Bir zamanlar ülkemizde Galatasaray forması giyen dünyaca ünlü Rumen eski futbolcular Hagi ve Popescu’nun yer alacağı özel maçlara Türkiye ve diğer ülkelerden eski yıldız futbolcular da davet edildi. – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu