Yaşam

Seven Nice Men Kitap Fuarı açılıyor

Esenler Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Yedi Hoş Adam Kitap Fuarı’nın açılışı yarın yapılacak. Muharrir Nurullah Genç, Ali Haydar Haksal ve Ersin Nazif Gürdoğan’ın onur konuğu olduğu fuar, okuma yazma buluşmaları, imza günleri, paneller ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Yedi İyi Adam Kitap Fuarı, çok sayıda okuyucuyu Esenler Dörtyol Meydanı’na getiriyor. Resmi açılışı yarın yapılacak olan fuar, 7 Mayıs’a kadar kapılarını açık tutacak. Fuarda okuma yazma buluşmaları, imza günleri, paneller ve birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Adını Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden birinin adıyla anılan fuarda Yedi İyi Adam’dan Cahit Zarifoğlu, Fazilet Bayazıt, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil, Mehmet Akif İnan, Alaeddin Özdenören ve Sezai Karakoç’un eserleri yer alacak. Ayrıca Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden edebiyatçılar için fuarda başka stantlar da kurulacak. Fuarda depremde hayatını kaybeden yazarların kitapları satın alınabiliyor. Esenler Belediyesi tüm yayınlarıyla fuara katılacak. Fuar her gün 12:00 – 22:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Fuar, Ramazan Bayramı’nın 3. gününde de kitapseverlerle buluşmaya devam edecek. Fuarda Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) tarafından sanat standı kurulacak. Stantta ahşap rölyef, çini, desen (geometri) atölyesi, ebru, graffiti, güzel bordür, kağıt rölyef, hat, karikatür, fotoğraf, seramik, seramik takı atölyesi, temel tasarım ve el sanatları eğitimi alan öğrencilerin el işleri sergilenecek. Çalışmalardan elde edilecek gelir deprem bölgesine gönderilecek. Bazı şubelerde ise workshoplar düzenlenecek ve ziyaretçiler çeşitli çalışmalar yapma fırsatı bulacak. Atölye çalışmalarından elde edilecek gelir de depremzedelerin kumbarasında toplanarak ihtiyaç sahiplerine gönderilecek.

Fuarın açılışına Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ile onur konuğu yazarlar Nurullah Genç, Ali Haydar Haksal ve Ersin Nazif Gürdoğan da katılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu