Haber

Mustafa Sarıgül: İmamoğlu Bey’e yapılan bu uygulamaları hazmedemiyorum, doğru bir karar olarak görmüyorum

GÖKAY ŞİMŞEK

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tutukluluk ve siyaset yasağıyla yargılandığı davaya ilişkin, “Sayın Ekrem İmamoğlu’na yönelik bu uygulamaları demokrasi açısından, demokrasi açısından sindiremiyorum. demokratik yollardan, doğrudur.” Ben bunu bir karar olarak görmüyorum. Cumhurbaşkanına yönelik hukuki uygulamalar nasıl yanlışsa, bugün Ekrem İmamoğlu’na yönelik uygulamalar da yanlıştır.”

Mustafa Sarıgül bugün Bilecik M Tipi Cezaevi önünde yaptığı açıklamada af talebini yineledi. Sarıgül, Ekrem İmamoğlu’nun hapis ve siyaset yasağı nedeniyle yargılandığı davaya ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Sarıgül dedi ki:

“EKREM İMAMOĞLU’NA YAPILAN BU BAŞVURULAR YANLIŞTIR”

“Siyasilerin sandıkta karar vermesini isterim. Seçimle seçilmişlerin görevden alınmasını isterim. Cevabı siyasetçiye sandık verir, milletim siyasetçiye cevabı verir. Kesinlikle veremem. Sayın Ekrem İmamoğlu’na yapılan bu başvuruları demokrasi açısından, demokratik yollardan sindirin, doğrudur, ben bir karar olarak görmüyorum, kim olursa olsun, hangi siyasetçi olursa olsun, sandık mutlaka üzerine düşeni yapmalıdır. karar.Öğrenciler her yıl karnelerini alıyorlar.Siyasiler 5 yılda bir karnelerini alıyorlar.O zaman milletimiz belediye başkanlarının kararını vermeli.Farklı partilerle siyaseti bloke etmek gerçek bir şey değil.Eskiden , aynı uygulamalar Cumhurbaşkanı’na yapıldı, o zaman da aynı şeyi söyledim, bugün de aynı şeyi söylüyorum. Geçmişte Cumhurbaşkanı aleyhine yapılan yasal uygulamalar ne kadar yanlış olursa olsun, bugün Sayın Ekrem İmamoğlu’na yapılan başvurular bu kadar. yanlış olarak g.”

“MİNİMUM FİYAT KİMSEYE FAYDA ETMEZ”

Sarıgül, “Bugün taban fiyata çok zam yaptınız ve ileri geri zamlar olursa inanın o asgari fiyatın kimseye bir faydası yok” dedi.

“Türkiye Hükümeti Değişim Partisi bünyesinde de kuracağımız Ekonomi Kurulu asgari fiyatı dört ayda bir güncelleyecek. bugün asgari fiyata, ama kademeli artışlar olursa inanın o asgari fiyattan kimseye fayda gelmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu