Haber

Kılıçdaroğlu: “Türkiye’nin Sabahlarını Karanlığa Boğdular.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah saat 8’de yaptığı videolu açıklamada, kalıcı yaz saati uygulamasının insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerine değindi. Kılıçdaroğlu, “Kış saatine geçmeyerek, bakın çocuklarımıza ne yaptılar. Türkiye’nin sabahlarını karanlığa boğdular. Sahiden de bu bir trajedidir…  Kalpleri üzere zifiri karanlığa mahküm ettiler Türkiye’yi. Bunu hemen, ama hemen; mutlaka düzelteceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah saat 8’de, toplumsal medya hesabında; “Türkiye’nin sabahları aydınlık olacak. Sabredin, çok az kaldı” açıklaması ile bir görüntü açıklama yayınladı. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“GÜN IŞIĞI BİR SİNYALDİR. ENGELLERSENİZ HASTALIKLARA YOL AÇARSINIZ”

“Sevgili halkım. Kış saatine geçmeyerek, bakın çocuklarımıza ne yaptılar. Bu karanlıkta, bu yollara düşen; göz göze, kalp kalbe, el ele vermeye çalışan insanlarımız… Türkiye’nin sabahlarını karanlığa boğdular. Hakikaten de bu bir trajedidir.

Bu saraylıların her şeyden korkmasına alışmıştık da gün ışığından korkmaları neyin nesidir, Allah aşkına? Hayret ediyorum. Bu cehaleti artık, bu ülke kaldıramaz oldu.

Ama ben, bu cehaletin üreteceği sonuçlar ile ilgili bir rapor hazırlattım. Biyolojik saatimizin en kıymetli uyaranı gün ışığıdır, sevgili halkım. Gün ışığı bir sinyaldir. Bu sinyal gelir ve fizyolojik süreçleri denetim eden çeşitli hormonların üretimi başlar. Bunu engellerseniz hastalıklara yol açarsınız.

Bu yapılan; bozulmuş biyolojik ritim, nöro hastalıklar, diyabet, kardiyovasküler hastalıklar ve kanser üzere hastalıklar için değerli bir risk teşkil ediyor. Bunlar rapor mapor bilmez, okumazlar. Kalpleri üzere zifiri karanlığa mahküm ettiler Türkiye’yi. Bunu çabucak, fakat çabucak; kesinlikle düzelteceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu