Ekonomi

Eskişehir’de tarım işçisi kadınlara eğitim

ESKİŞEHİR (İGFA) – Fransa Ankara Büyükelçiliği’nin proje daveti ile 2021 yılında Eskişehir’de çalışan tarım emekçisi bayanların “Kadın Sağlığı” konusunda farkındalıklarının eğitim yoluyla arttırılması kapsamında hayata geçirilen ve ikinci sefer hibe alan projenin eğitimleri devam ediyor.

Desteklenmeye kıymet görülen başarılı proje ile Türk ve yabancı asıllı tarım emekçisi bayanlar ile çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi ve MUDEM, bayanlara toplumsal ahengin desteklenmesi, öz bakım eserlerine erişim, cinsel sıhhat ve üreme sıhhati haklarının korunması emelli eğitimler düzenliyor.

Büyükşehir Belediyesi Bayan Müşavere ve Dayanışma Merkezi’nde 12 Türk 12 yabancı bayan tarım çalışanının katıldığı üçüncü küme eğitimleri de başladı.

Eğitimler 5 hafta sürecek ve 5 Aralık’ta tamamlanacak. Dördüncü küme ile devam edecek ve toplamda 9 ay sürecek olan eğitimler kapsamında, Alpu ilçesinden 70 Türk tarım personeli ile Eskişehir merkezindeki 70 yabancı asıllı tarım emekçisi bayan ve eşleri eğitim alacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu