Ekonomi

ABD borsalarına 9,33 milyar dolar girdi, teknoloji önde

NEW YORK – ABD hisse senedi piyasaları yatırımcı güveninde önemli bir artışa tanık oldu ve toplam net giriş Eylül ortasından bu yana en yüksek seviye olan 9,33 milyar dolara ulaştı. Bu durumdan en çok yararlanan büyük hisse senetleri oldu ve 8,54 milyar dolar sermaye çekti. Bu arada, küçük ve çok sermayeli hisse senetlerine sırasıyla 1,23 milyar dolar ve 1,01 milyar dolarlık giriş oldu. Ancak orta ölçekli hisse senetlerinin kaderi değişti ve toplam 1,13 milyar dolarlık çıkış yaşandı.

Teknoloji bölümü göze çarpan bir performans sergiledi ve yatırımcılar arasında artan risk duyarlılığının bir yansıması olarak 1,73 milyar dolarlık (geçen yıldan bu yana en büyük) güçlü giriş sağladı. Diğer branşlarda da olumlu hareketler görüldü; Altın, kıymetli madenler ve ihtiyari branşlara sırasıyla 596 milyon dolar ve 212 milyon dolarlık giriş yaşandı.

Sabit gelir alanında tahvil fonları 2,67 milyar dolarlık net alımla pozitif eğilimini sürdürdü. Özellikle yüksek getirili tahviller etkileyici bir şekilde 4,5 milyar dolara ulaşarak net alım faaliyetinin üst üste dördüncü haftada da devam ettiğini gösterdi. Para piyasası fonları da yaklaşık 14,69 milyar dolarlık girişle yatırımcılar arasındaki çekiciliğini koruyarak ay boyunca istikrarlı bir çekiciliğin altını çizdi.

Yatırımcı davranışı belirli dallara ve varlık sınıflarına doğru açık bir değişim gösteriyor ve bu da portföylerin mevcut piyasa ortamına göre stratejik olarak yeniden tahsis edildiğini gösteriyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

samandag-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu